Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Jako co roku w dniach 11 sierpnia do 13 sierpnia 2015 kilkuosobowa grupa z Krotoszyna wyruszyła w drogę pielgrzymkową do Częstochowy oraz z powrotem w dniach 14-15 sierpnia 2015 r. Łącznie  rowerzyści przejechali około 416 km. Dwie osoby z tej grupy 14 sierpnia wyruszyły szlakiem orlich gniazd z Częstochowy do Krakowa, a dalej do Łagiewnik, pokonując około 400 km trasę Krotoszyn – Kraków.

W poniedziałek 11 sierpnia 2015 roku grupa wyruszyła do Kalisza, aby tam wspólnie z pozostałymi pielgrzymami grupy rowerowej uczestniczyć we mszy świętej w Katedrze św. Józefa o godz. 12.00. Następnie dołączając się do  grupy pielgrzymów z Jarocina wraz ich  opiekunem duchownym  ks. Andrzejem Piłatem z parafii  Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie jak z księdzem wspomagającym  - Tomaszem Kubiakiem  z parafii św. Barbary w Magnuszewicach podjęła dalszy trud pielgrzymowania. Nasza droga w tym dniu zakończyła się w miejscowości Mielcuchy. Mieszkańcy tej małej wioski ugościli nas bardzo serdecznie  podając bardzo obfitą obiadokolację. O godzinie 21.00 wspólnie z mieszkańcami tej wsi zgromadziliśmy się w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej  na apelu Jasnogórskim. Dziękując Bogu i Jasnogórskiej Pani za opiekę w czasie pielgrzymowania i za dobroć naszych gospodarzy. W tym dniu przejechaliśmy około 98 km. Ten dzień był bardzo trudny z uwagi na wysoką temperaturę powietrza.

Następnego dnia  o godzinie 6.30  wyruszyć w dalszą drogę.  Tego dnia należało pokonać około 80 km., aby ostatecznie dotrzeć do Dankowa na nocleg. Ten dzień był najtrudniejszy począwszy od pokonania wzniesień wieluńskich, aż  dotarcie do Dankowa. By tam przed obrazem Matki Dankowskiej uczestniczyć we mszy św. i dziękować za opiekę i dane siły w pokonaniu tej trudnej drogi. O godzinie 21.00 grupa pielgrzymów spotkała się na apelu jasnogórskim.

W godzinach rannych 13 sierpnia 2015 r. pożegnaliśmy się z mieszkańcami Dankowa i wyruszyliśmy w drogę , a przed nami tylko Kłobuck i Jasna Góra. O godzinie 10.30 w Kłobucku  odbyła się msza św. , której przewodniczył i wygłosił homilie bp senior Stanisław Napierała, we mszy  świętej wszyscy kapłani pielgrzymujący wraz z pielgrzymami z Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę

Pielgrzymi rowerowi uczestniczyli w konferencjach, które prowadził ojciec duchowny - ks. Paweł Gomółka. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Następnie grupa rowerowa wyprzedzając pielgrzymów pieszych zaraz za Kłobuckiem  zobaczyła wieżę Jasnogórskiego Klasztoru, gdzie symbolicznie już mogła przywitać  Jasną Górę.

Ostatecznie dojechaliśmy  do Częstochowy.  Po krótkim odpoczynku  wszystkie grupy pielgrzymki rowerowe tj. z Jarocina, Pleszewa, Kalisza i Krotoszyna  wraz z grupami pieszymi oddały cześć i hołd Cudownemu Obrazowi Matki Jezusa Chrystusa

Matko Jasnogórska dziękujemy Ci za opiekę, wysłuchanie naszych próśb i prosimy o opiekę na dalszą drogę pielgrzymowania każdego dnia.

                                                                                          Pielgrzymi rowerowi 

 

 

Grupa  pielgrzymów pielgrzymowała pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Podsumowując Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę należy uznać za bardzo udaną: należycie przygotowaną i sprawnie przeprowadzoną, a także przeżytą pobożnie, z pożytkiem dla rozwoju duchowego uczestników. Optymalną okazała się wielkość naszej grupy.

  • Wszyscy pielgrzymi zasługują na pochwały za zdyscyplinowanie, dzielne znoszenie trudów i tworzenie od pierwszej chwili prawdziwej wspólnoty pielgrzymkowej.
  • Nie było w czasie pielgrzymki żadnych zdarzeń negatywnych. Pogoda też była doskonała i bardzo słoneczna.
  • Za przygotowanie, organizację i poprowadzenie pielgrzymki należą się wielkie podziękowania  ks. Andrzejowi Piłatowi z Jarocina i  ks. Tomaszowi Kubiakowi z Magnuszewic oraz  bliskim ich  współpracownikom tj. kucharzom i technikom.
  • Dziękujemy za życzliwe słowa  i przyjęcie    nas do grupy rowerowej z Jarocina. To już trzeci raz wspólnie pielgrzymowaliśmy i zapewne jeszcze nie raz „kołatać” będziemy o zabranie naszej grupy pod skrzydła duszpasterza ks. Andrzeja Piłata.

 

 




« powrót

 

Renowcja polichromii w drewnianym

kościele św. Fabiana i Sebastiana

 

Transmisja:

YouToube / Bazylika Krotoszyn

 

Bazylika św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie


Wezwanie do chorego z sakramentami

(tel. wyłącznie do chorych!)

7 9 7 - 8 5 8 - 4 6 6

Wszystkie pozostałe sprawy załatwiamy w biurze

tel. 62 725-29-03 w godz. od 9.00 do 12.00

 

Msze święte:

Niedziela - 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 19.00 (od IX do V), 20.00 (od VI do VIII)
Dni powszednie - 6.30, 7.15, 8.00, 18.30

Adoracja:

Wystawienie Najświętszego Sakramentu

- w dni powszednie

od 8.30 do 18.30

- w niedziele i  święta

od 13.00 do 16.00

Spowiedź święta:

- dni powszednie

15 min. przed każdą mszą św. poranną
30 min przed mszą św. wieczorną

- w I piątki miesiąca od 9.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.00

- soboty od 16.00 do 17.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: poniedziałek - 9.00-11.00
i 16.00-17.00; 19.00 (tylko dla narzeczonych)
wtorek - sobota 9.00-11.00

 

Komentarz do Ewangelii

 

Caritas

Specjalistyczne łóżka, wózki inwalidzkie i chodziki są do wypożyczenia w godzinach urzędowania biura parafialnego -

od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do 12.00.

 

Indywidualne umówienie terminu i godziny odbioru sprzętu - tel. nr 62 725 29 03 (biuro parafialne).


  Kwestonet