INTENCJE MSZALNE 24.06.2019 r. - 30.06.2019 r.

Intencje Mszalne od 24 czerwca do 30 czerwca 2019 r.


Poniedziałek, 24.06. - Uroczystość św. Jana Chrzciciela.
6.30 1. Za + Janinę Skowrońską – od Genowefy i Elżbiety Janiec.
       2. Za + Irenę Konowalczyk-Przybecką – od Jacka Stasika, Alicji Zajączkowskiej i Janiny Klimek z rodzinami z Krotoszyna.
8.00 1. Za + Barbarę Michalik – od Anny Dudy i rodziny Chudych z synami.
18.00 1. Za + Marię Skowronek – od rodziny Grobelnych z Perzyc.
         2. Za + Andrzeja Burdziaka (2r.) – od żony z dziećmi.


Wtorek, 25.06.
6.30 1. Za + Czesława Maćkowiaka – od Małgosi i Wiesia z rodziną, Beaty i Zdzisława z rodziną, od szwagierek Heleny i Asi z rodziną.
8.00 1. Za + Grzegorza Grędę – od rodziny Mielcarków z Józefowa.
       2. Za + Wandę Kubiczak – od rodziny Przybyłów z Krotoszyna i Janowa oraz rodziny Andrzejewskich z Zagórowa.
18.30 1. Za + Kazimierę Franckę (2r.).
         2. Za + Henryka Sosińskiego – od żony i córki Joanny z dziećmi.


Środa, 26.06.
6.30 1. Za + Janinę Skowrońską – od sąsiadów z ul. Parkowej nr 2,4,5,6,7,12 i z ul. Robotniczej rodziny Szymczak.
8.00 1. Za + Wiolettę Kowalską (5r.) – int. od męża z córką i rodziców.
        2. Za + Zbigniewa Grobelnego – od szwagierki Magdaleny z mężem i córką.
18.15 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
18.30 1. Za + Czesławę Nicijewską – od Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
         2. Za + Zofię, Stanisława Patryas, Helenę, Sylwestra Chłupniczak, Ignacego, Franciszkę, Ignacego Frąckowiaków, Bernarda Jerzyka.
         3. Za + Władysławę Biedermann – od wnuczki Małgorzaty z Piotrem i dziećmi.

 


Czwartek, 27.06.
6.30 1. Za + Stanisławę Robaczyk – od Marii i Tadeusza Grabowieckich.
       2. Za + Gabrielę Sperzyńską – od Zofii Rozum i Krystyny Francik z rodzinami.
8.00 1. O powrót do zdrowia Pani Stanisławy i za zmarłych: Jana (17r.), Klementynę Kułagów, Wojciecha, Władysławę Siudych, Helenę, Jana Kołodziejskich.
      2. W 60 r. ur. Krzysztofa i z okazji imienin Pani Łucji z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą
o zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę MB Literackiej i za zmarłego Hilarego.
     3. W 10 r. ur. Kacpra z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o zdrowie, Boże Błogosławieństwo dla dziecka i całej rodziny.
18.30 1. Msza Św. dziękczynna za wyniesienie naszej świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Przewodniczy Ks. Bp Edward Janiak – Ordynariusz naszej Diecezji.
        2. O szczęśliwe żniwa i dobre urodzaje – od rolników z Nowego Folwarku.

 

Piątek, 28.06. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6.30 1. Z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośba o Boże Miłosierdzie i łaskę nieba dla rodziny.
7.15 1. Za + Krystynę Michalik – od siostry Elżbiety z Wąsosza z rodziną.
8.00 1. Za + Jerzego Maciejczaka – od rodziny Drożdżyńskich z Krotoszyna.
2. Za + Joannę Kowalską - od Pracowników Publicznej Biblioteki z Krotoszyna.
18.30 1. Na cześć NSPJ i w intencji Opiekuna, Zelatorów i członków Straży Honorowej
– int. od Straży Honorowej.

 

Sobota, 29.06. - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
6.30 1. W 18 rocz. ur. Mateusza z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże
Błogosławieństwo, Dary Ducha Św. w dorosłe życie.
7.30 1. Za + Piotra, Stanisławę, Franciszka Cichowlas, Jadwigę, Jana Wiatrak.
9.00 1. Za + Ludwikę, Franciszka Kłopockich, Helenę, Czesława, Marcina Frąckowiaków, Eugeniusza,
Agnieszkę, Mariana Harlak, Mariana Partyniaka.
12.00 1. Za + Piotra, Annę, Florkowskich, za rodziców i rodzeństwo z obojga stron i zmarłego Stanisława
Wojtysiaka.
         2. W 50 rocz. śl. Państwa Joanny i Józefa z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o zdrowie,
Boże Błogosławieństwo, opiekę MB Literackiej dla Jubilatów i całej rodziny.
15.00 1. W intencji nowożeńców.
16.00 1. W intencji nowożeńców.
18.30 1. Za + Pawła Michałowskiego z okazji imienin, jego ojca Romana, Mariannę, Jana Hylińskich
i za zm. z rodziny.
         2. Za + Czesławę, Władysława Jelinowskich, Mirosławę Włodzimierza Augustyniak i za zm. z rodz.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA , 30.06.2019 r.

6.30 1. Za + Stanisława Biniek (5r.), Marię, Józefa Junik – od Moniki, Hani, Przemysła Biniek.
7.30 1. Za + Władysława Kukiołczyńskiego.
        2. Za + Klaudię Pietrzak (1r.) – od rodziców i brata Marcela.
9.00 1. W 18 rocz. ur. Szymona z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże
Błogosławieństwo, Dary Ducha Św. w dorosłe życie dla Jubilata i całej rodziny.
        2. Za + Jerzego Snadnego (1r.), Sylwestra Snadnego (19r.) – od Krzysztofa, Magdaleny Snadnych oraz Sylwii i Artura Jasiaków.
10.30 1. Za + Jana i Kazimierę Jamry i zmarłych rodziców z obojga stron.
         2. Za + Marcina Gmerka (11r.) – od rodziców, brata Grzegorza z rodziną i żony Anny z rodziną.
12.00 1. Za Parafian.
16.00 1. Za + Władysławę Młynarz – od kuzynki Kazimiery Kalak.
20.00 1. W 29 rocz. śl. Państwa Urszuli i Ireneusza z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę MB Literackiej dla Jubilatów i całej rodziny.

 



« powrót


   

Msze święte

Niedziela: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 19.00(od IX do V), 20.00 (od VI do VIII)

Dni powszednie: 6.30, 8.00, 18.30

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 8.30 do 18.30; niedzile i święta od 13.00 do 16.00
 

Spowiedź święta

W godzinach Mszy św. 

soboty od 16.00 do 17.00
pierwszy czwartek miesiąca od 18.00 do 19.00

pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: poniedziałek - 9.00-12.00
i 16.00-17.00; 19.00 (dla narzeczonych)
wtorek - sobota 9.00-12.00

 

Komentarz do Ewangelii

 

Caritas

Specjalistyczne łóżka, wózki inwalidzkie i chodziki są do wypożyczenia w godzinach urzędowania biura parafialnego -

od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do 12.00.

 

Indywidualne umówienie terminu i godziny odbioru sprzętu - tel. nr 62 725 29 03 (biuro parafialne).