Wizyta duszpasterska

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 2018/2019

 

 "Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje" - powiedział Chrystus do Apostołów. Polecił im również: "gdy do jakiegoś domu wejdziecie, powiedzcie najpierw Pokój temu domowi!

Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was". Przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem wyznania wiary. Jednocześnie świadczy o żywej więzi rodziny z Kościołem parafialnym.

Kolęda ma charakter obrzędowo-liturgiczny. Stół nakrywamy obrusem, ustawiamy na nim krzyż, świece, święconą wodę i kropidło. Wskazane jest, aby na stole otworzyć Pismo Święte. Cała rodzina oczekuje na przyjście kapłana. Nie ma sensu chodzenie po kolędzie, kiedy mieszkanie jest puste, ale drzwi otworzy "do poświęcenia" sąsiadka.

 

 

 ORIENTACYJNY PLAN KOLĘDY 2018/2019

W przypadku zdarzeń losowych zastrzegamy sobie prawo zmiany planu kolędy

wg porządku podawanego w niedzielę na ogłoszeniach.

 

 

 

Czwartek, 27 grudnia - od godz. 10.00
1. Ks. Proboszcz – Gorzupia (ul. Kolejowa, Piaskowa, Krotoszyńska i Gorzupska)
2. Ks. D. Zarębski – ul. Ludowa i Zmysłowska
3. Ks. P. Wróbel – ul. Rolnicza od końca
4. Ks. M. Ostafiński – ul. Sulmierzycka od końca
5. Ks. K. Swat - Pszenna, Zbożowa, Rzepakowa i Żniwna

Od godz. 14.00
1. Ks. K. Swat - Nowe osiedle przy ul. Gorzupskiej (ul. Dobra, Radosna, Zgodna, Przyjazna, Widokowa, Równa)

 

 

Piątek, 28 grudnia - od godz. 10.00 – cała ul. Ostrowska
1. Ks. K. Swat - ul. Ostrowska: nr 269 nieparzyste w dół
(do spotkania z drugim kapłanem)
2. Ks. D. Zarębski - ul. Ostrowska: nr 57 nieparzyste w górę
(do spotkania z drugim kapłanem)
3. Ks. M. Ostafiński - ul. Ostrowska nr 102 parzyste w dół
(do spotkania z drugim kapłanem)
4. Ks. Proboszcz – ul. Ostrowska nr 53 do 1 oraz od nr 2 parzyste w górę
(do spotkania z drugim kapłanem)
Od godz. 14.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Gajowa, ul. Bolewskiego (od ronda), ul. Wewiórowskiego,

 

Sobota, 29 grudnia - od godz. 10.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Stawna od końca po dwóch stronach
2. Ks. M. Ostafiński – ul. Stawna od początku po dwóch stronach
3. Ks. D. Zarębski - Os. Robińskich nr 1 i 2
4. Ks. Proboszcz - Os. Robińskich nr 4 i 3
Od godz. 14.00
1. Ks. K. Swat – ul. Kamienna, Skalna i Sosnowa

 

Niedziela, 30 grudnia, godz. 15.00
1. Ks. D. Zarębski – ul. Piastowska nr 1 do 15
2. Ks. K. Swat – ul. Piastowska nr parzyste oraz 23 do 15a
3. Ks. P. Wróbel - ul. Zielona od końca

 

Środa, 2 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. D. Zarębski – ul. Raszkowska blok nr 8 od końca
2. Ks. Proboszcz – ul. Raszkowska blok nr 14 od początku
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Raszkowska blok nr 14 od końca
4. Ks. K. Swat – ul. Raszkowska blok nr 10 od końca
5. Ks. P. Wróbel – ul. Raszkowska blok nr 12 od końca

 

Czwartek, 3 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. K. Swat – Al. Powstańców Wlkp. nr nieparzyste od początku do spotk.
2. Ks. Proboszcz - Al. Powstańców Wlkp. nr nieparzyste od końca do spotkania
3. Ks. P. Wróbel – Al. Powstańców Wlkp. nr parzyste od początku do spotkania
4. Ks. D. Zarębski – Al. Powstańców Wlkp. nr parzyste od końca do spotkania
5. Ks. M. Ostafiński – ul. Bolewskiego blok 2 od końca

 

 

Piątek, 4 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. D. Zarębski – ul. Ceglarska nr parzyste od końca
2. Ks. Proboszcz - ul. Ceglarska nr nieparzyste od początku
3. Ks. K. Swat – ul Liliowa i Kwiatowa od końca
4. Ks. M. Ostafiński - ul. Księżycowa (bez osiedla)

 

 

Sobota, 5 stycznia – od godz. 10.00
1. Ks. M. Ostafiński – ul. Ks. Ogrodowskiego nr parzyste od początku
2. Ks. P. Wróbel – ul. Ks. Ogrodowskiego nr nieparzyste od początku
3. Ks. D. Zarębski – Nowy Folwark
4. Ks. K. Swat - ul. Zdunowska od nr 1 do 31
5. Ks. Proboszcz – ul. Piekarska i Kościuszki od początku

 

 

 

 

 

 

Poniedziałek, 7 stycznia od 15.00
1. Ks. M. Ostafiński – ul. Koźmińska blok nr 54a oraz 58 (od początku)
2. Ks. Proboszcz – ul. Koźmińska blok nr 56 (od początku)
3 Ks. K. Swat – Koźmińska od nr 60a do 98
4. Ks. D. Zarębski – ul. Koźmińska od nr 30 do 52
5. Ks. P. Wróbel – ul. Koźmińska od nr 2 do 28

 

Wtorek, 8 stycznia, od godz. 15.00
1. Ks. D. Zarębski – ul. Pukackiego nry parzyste od początku
2. Ks. P. Wróbel – ul. Pukackiego nry nieparzyste od początku
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Makowa, Modra i Grzegorzewska od końca
4. Ks. K. Swat – ul. Grzegorzewska od początku
5. Ks. Proboszcz – ul. Nowa, Studzienna, Krótka,

 

Środa, 9 stycznia, od godz. 15.00
1. Ks. M. Ostafiński – ul. Słowiańska od początku
2. Ks. K. Swat – ul. Słowiańska od końca
3. Ks. P. Wróbel - ul. Farna ul. Gołębia i Kaszarska,
4. Ks. Proboszcz – ul. Bolewskiego od ul. Ks. Staszica w stronę ul Młyńskiej
5. Ks. D. Zarębski – ul. Bolewskiego od ul. Ks. Staszica w stronę ronda

 

Czwartek, 10 stycznia, od godz. 15.00
1. Ks. K. Swat – ul. Młyńska blok nr 2 c od końca
2. Ks. Proboszcz – ul. Młyńska blok 2a oraz ul. Młyńska od początku
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Młyńska od końca
4. Ks. D. Zarębski – ul. ul. Kasprzaka od końca i Narutowicza od początku
5. Ks. P. Wróbel – ul Waryńskiego od początku

 

 

Piątek, 11 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. M. Ostafiński - ul. Kaliska nieparzyste od końca
2. Ks. Proboszcz – ul. Kaliska parzyste od końca
3. Ks. K. Swat – ul. Chwaliszewska od początku oraz Os. Księżycowe
4. Ks. P. Wróbel – ul. Chwaliszewska od końca
5. Ks. D. Zarębski – ul. Beskidzka i Tatrzańska

 

Sobota, 12 stycznia – od godz. 10.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Witosa nr parzyste od końca
2. Ks. K. Swat – ul. Witosa nr nieparzyste od końca
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Raszkowska od nr 31 do początku
4. Ks. D. Zarębski – ul. Raszkowska od nr 33 do końca

 

Poniedziałek, 14 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. blok nr 3 od początku
2. Ks. K. Swat – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. nr 2 od początku
3. Ks. M. Ostafiński – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. blok nr 3a od początku

 

 

Wtorek, 15 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. K. Swat – ul. Głowackiego i ul. Św. Antoniego
2. Ks. M. Ostafiński –ul. Tartaczna i ul. Różana
3. Ks. P. Wróbel - ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. blok nr 1a od początku

 

 

Środa, 16 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. M. Ostafiński – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. nr 6, i 4 od końca
2. Ks. K. Swat – ul. Głowackiego blok nr 2b i 2a od końca
3. Ks. P. Wróbel – ul. Mazowiecka od początku

 

Czwartek, 17 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Wrzosowa od końca
2. Ks. K. Swat – ul. Wielkopolska od początku
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Wielkopolska od końca

 

 

Piątek, 18 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Piłsudskiego od końca
2. Ks. K. Swat – ul. Piłsudskiego od początku i ul. Kilińskiego
3. Ks. M. Ostafiński - ul. Bursztynowa od końca

 

 

Sobota, 19 stycznia - od godz. 10.00

1. Ks. K. Swat – ul. Libelta od końca
2. Ks. P. Wróbel – ul. Karpacka i Sudecka
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Pogodna, Wiosenna i Tulipanowa,

 

 

 


Poniedziałek, 21 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Jaśminowa od końca
2. Ks. K. Swat – ul. Śląska od końca

 

 

Wtorek, 22 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Strumykowa od końca
2. Ks. K. Swat – ul. Sowińskiego od końca

 

Środa, 23 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. K. Swat – ul. Robotnicza od końca
2. Ks. P. Wróbel - ul. Szkolna i Pl. Szkolny

 

Czwartek, 24 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. K. Swat – ul. Glinki, Sportowa i Wiśniowa,

 

 

Piątek, 25 stycznia – 15.00
1. Ks. Proboszcz – ul. Spichrzowa, Poboczna i Garncarska od końca
2. Ks. K. Swat – ul. Promienista od początku
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Wspólna i Spacerowa

 

 

Sobota, 26 stycznia - od godz. 10.00
1. Ks. Proboszcz - ul. Parkowa od początku do spotkania
2. Ks. K. Swat – ul Parkowa od końca do spotkania
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Lubelska, Mazurska, Kujawska, Pomorska i Okrężna

 

 

 

 


Poniedziałek, 28 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel – Rynek nr 27 do 33
2. Ks. M. Ostafiński –Rynek nr 20 do 26 i Ratusz
3. Ks. Proboszcz - Ofiar Katynia od końca

 

Wtorek, 29 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Lelewela od końca
2. Ks. Ks. Proboszcz – ul. Świętokrzyska od początku do spotkania
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Świętokrzyska od końca do spotkania

 

Środa, 30 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. M. Ostafiński – ul. Polna od końca po dwóch stronach do spotkania
2. Ks. P. Wróbel – ul Polna od początku po dwóch stronach do spotkania

 

Czwartek, 31 stycznia, godz. 15.00
3. Ks. M. Ostafiński – ul. Kobierska i Więźniów Polit. nry nieparzyste od końca
4. Ks. P. Wróbel – ul. Więźniów Politycznych nry parzyste od końca
5. Ks. Proboszcz – ul. Więźniów Politycznych nr 16-10 oraz nr 17a do 1

 

 

Na dalsze odcinki kolędy prosimy o przyjazd po kapłanów 15 min. przed rozpoczęciem kolędy.

 

 

 

 




Msze święte

Niedziela: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 19.00(od IX do V), 20.00 (od VI do VIII)

Dni powszednie: 6.30, 8.00, 18.30

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 8.30 do 18.30; niedzile i święta od 13.00 do 16.00
 

Spowiedź święta

W godzinach Mszy św. 

soboty od 16.00 do 17.00
pierwszy czwartek miesiąca od 18.00 do 19.00

pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: poniedziałek - 9.00-12.00
i 16.00-17.00; 19.00 (dla narzeczonych)
wtorek - sobota 9.00-12.00

 

Komentarz do Ewangelii

 

Caritas

Specjalistyczne łóżka, wózki inwalidzkie i chodziki są do wypożyczenia w godzinach urzędowania biura parafialnego -

od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do 12.00.

 

Indywidualne umówienie terminu i godziny odbioru sprzętu - tel. nr 62 725 29 03 (biuro parafialne).