Wizyta duszpasterska

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 2016/2017

 

 "Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje" - powiedział Chrystus do Apostołów. Polecił im również: "gdy do jakiegoś domu wejdziecie, powiedzcie najpierw Pokój temu domowi!

Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was". Przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem wyznania wiary. Jednocześnie świadczy o żywej więzi rodziny z Kościołem parafialnym.

Kolęda ma charakter obrzędowo-liturgiczny. Stół nakrywamy obrusem, ustawiamy na nim krzyż, świece, święconą wodę i kropidło. Wskazane jest, aby na stole otworzyć Pismo Święte. Cała rodzina oczekuje na przyjście kapłana. Nie ma sensu chodzenie po kolędzie, kiedy mieszkanie jest puste, ale drzwi otworzy "do poświęcenia" sąsiadka.


Kolęda 2016/2017
 

Wtorek, 27 grudnia 2016 r. – do godz. 10.00
1. Ks. D. Zarębski – ul. Sulmierzycka od końca
2. Ks. A. Kraska – ul. Chwaliszewska od początku oraz Os. Księżycowe
3. Ks. A. Gendera – ul. Chwaliszewska od końca
4. Ks. P. Wróbel - ul. Ostrowska: nr 217 do 269
5. Ks. M. Ostafiński, od godz. 14.00 – ul. Raszkowska blok nr 10

 

Środa, 28 grudnia - od godz. 10.00
1. Ks. A. Gendera - ul. Ostrowska: nr 135 do 183
2. Ks. A. Kraska - ul. Ostrowska: nr 57 do 131
3. Ks. D. Zarębski - ul. Ostrowska nr 22 do 102
4. Ks. P. Wróbel – ul. Ostrowska nr 2 do 20 oraz 21 do 2
5. Ks. M. Ostafiński, od godz. 14.00 – ul. Raszkowska blok nr 12

 

Czwartek, 29 grudnia - od godz. 10.00
1. Ks. A. Gendera – ul. Ostrowska: nr 23 do 53
2. Ks. P. Wróbel – Nowy Folwark
3. Ks. A. Kraska – Gorzupia (ul. Kolejowa, Piaskowa, Krotoszyńska i Gorzupska)
4. Nowe osiedle przy ul. Gorzupskiej (ul. Równa, Widokowa, Przyjazna, Zgodna, Radosna, Dobra)
5. Ks. M. Ostafiński, od godz. 14.00 – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. blok nr 1a


Piątek, 30 grudnia - od godz. 10.00
1. Ks. A. Gendera – ul. Stawna od końca po dwóch stronach
2. Ks. A. Kraska – ul. Stawna od początku po dwóch stronach
3. Ks. P. Wróbel – ul. Stawna od nru 32 po dwóch stronach
4. Ks. D. Zarębski – ul. Wewiórowskiego, ul. Bolewskiego (od lasu do ronda), ul. Gajowa,
5. Ks. M. Ostafiński, od godz. 14.00 – ul. Młyńska blok nr 2 c

 

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 r.- od godz. 15.00
1. Ks. M. Ostafiński - Osiedle Robińskich nr 1
2. Ks. A. Kraska - Os. Robińskich nr 2
3. Ks. D. Zarębski – ul. Kasprzaka od końca, ul. Narutowicza od początku,
4. Ks. P. Wróbel – ul. Świętokrzyska od początku
5. Ks. A. Gendera – ul. Świętokrzyska od końca
 

Wtorek, 3 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. A. Kraska – Al. Powstańców Wlkp. nr 25 do 1
2. Ks. P. Wróbel - Al. Powstańców Wlkp. nr 27 do 53
3. Ks. D. Zarębski – ul Waryńskiego od końca
4. Ks. M. Ostafiński – ul. Raszkowska blok nr 8

 

Środa, 4 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. A. Gendera – ul. Słowiańska od początku
2. Ks. P. Wróbel – ul. Słowiańska od końca
3. Ks. A. Kraska – Al. Powstańców Wlkp. nr 28 do 2
4. Ks. D. Zarębski – Al. Powstańców Wlkp. nr 30 do 62

 

Czwartek, 5 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. D. Zarębski – ul. Bolewskiego od ul. Ks. Staszica w stronę Młyńskiej
2. Ks. A. Kraska – ul. Bolewskiego od ul. Ks. Staszica w stronę lasu
3. Ks. A. Gendera – ul. Sowińskiego od końca
4. Ks. P. Wróbel – ul. Karpacka i ul. Sudecka
5. Ks. M. Ostafiński – ul. Głowackiego blok nr 2b i 2a
 

Piątek, 6 stycznia - od godz. 14.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Bolewskiego blok 2
2. Ks. A. Kraska – ul. Koźmińska od nr 2 do nr 28
3. Ks. D. Zarębski – ul. Garncarska od końca,
 

Sobota, 7 stycznia - od godz. 10.00
1. Ks. D. Zarębski – Koźmińska od nr 60a do 98
2. Ks. A. Kraska – ul. Pogodna od końca, ul. Wiosenna, Tulipanowa
3. Ks. A. Gendera – ul. Zmysłowska i Ludowa
4. Ks. P. Wróbel – ul. Rolnicza od końca,
5. Ks. M. Ostafiński od godz. 14.00 - ul. Pszenna i Zbożowa
 

Poniedziałek, 9 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. A. Gendera – ul. Makowa, Modra i Grzegorzewska od końca
2. Ks. D. Zarębski – ul. Grzegorzewska od początku
3. Ks. A. Kraska – ul. św. Antoniego i ul. Głowackiego
4. Ks. P. Wróbel – ul. Raszkowska blok nr 14 od początku
5. Ks. M. Ostafiński – ul. Raszkowska blok nr 14 od końca

 

Wtorek, 10 stycznia – 15.00
1. Ks. D. Zarębski – Liliowa i Kwiatowa od końca
2. Ks. P. Wróbel – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. blok nr 3
3. Ks. A. Kraska – ul. Wrzosowa od początku
4. Ks. M. Ostafiński – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. blok nr 3a
 

Środa, 11 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel –ul. Tartaczna i ul. Różana
2. Ks. D. Zarębski - ul. Mazowiecka od początku
3. Ks. A. Gendera – ul. Młyńska od końca
4. Ks. A. Kraska – ul. Młyńska od początku i blok nr 2a

 

Czwartek, 12 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. A. Kraska – Ofiar Katynia od początku
2. Ks. P. Wróbel - ul. Kaliska nieparzyste od końca
3. Ks. A. Gendera – ul. Kaliska parzyste od końca
4. Ks. D. Zarębski - Pl. Szkolny i ul. Szkolna
5. Ks. M. Ostafiński – ul. Koźmińska blok nr 54 a


Piątek, 13 stycznia – od godz. 15.00
5. Ks. A. Kraska – ul. Libelta od początku
6. Ks. M. Ostafiński – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. nr 2,
7. Ks. P. Wróbel – ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. nr 4, i 6
8. Ks. D. Zarębski – ul. Wielkopolska od początku
9. Ks. A. Gendera – ul. Wielkopolska od końca

 

Sobota, 14 stycznia - od godz. 10.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Piłsudskiego od końca
2. Ks. A. Gendera – ul. Piłsudskiego od początku i ul. Kilińskiego
3. Ks. A. Kraska – ul. Ceglarska nr parzyste od końca
4. Ks. D. Zarębski - ul. Ceglarska nr nieparzyste od początku i ul. Księżycowa

 

Niedziela, 15 stycznia – od godz. 14.00
1. Ks. A. Kraska - ul. Kaszarska od początku
1. Ks. D. Zarębski – ul. Farna od początku i ul. Gołębia

 

Poniedziałek, 16 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. D. Zarębski - ul. Parkowa od początku
2. Ks. A. Gendera – ul Parkowa od końca
3. Ks. A. Kraska - ul. Zdunowska od nr 1 do 31
4. Ks. p. Wróbel – ul. Jaśminowa
5. Ks. M. Ostafiński – ul. Strumykowa (początek od ul. Jaśminowej)

 

Wtorek, 17 stycznia – od godz. 15.00
5. Ks. D. Zarębski – ul. Koźmińska od nr 30 do 52
6. Ks. A. Kraska – ul. Śląska od końca
7. Ks. M. Ostafiński - ul. Koźmińska blok nr 58 (od końca)
8. Ks. Wróbel – ul. Piastowska nr 23 do 15a i nr parzyste

 

Środa, 18 stycznia - od godz. 15.00
6. Ks. A. Kraska – ul. Okrężna, Pomorska,
7. Ks. D. Zarębski - Kujawska, Mazurska i Lubelska
8. Ks. A. Gendera – ul. Lelewela od początku
9. Ks. P. Wróbel – ul. Piastowska nr 15 do 1
 

Czwartek, 19 stycznia - od godz. 15.00
1. Ks. A. Kraska – ul. Polna od końca po dwóch stronach
2. Ks. P. Wróbel – ul Polna od nr 2 do nr 26 po dwóch stronach
3. Ks. A. Gendera – ul. Witosa nr parzyste od początku
4. Ks. D. Zarębski – ul. Witosa nr nieparzyste od początku
5. Ks. M. Ostafiński – ul. Koźmińska blok nr 56

 

Piątek, 20 stycznia – od godz. 15.00
1. Ks. M. Ostafińki - ul. Bursztynowa od końca
2. Ks. A. Gendera – ul. Robotnicza od końca
3. Ks. D. Zarębski – ul. Pukackiego nry parzyste od końca
4. Ks. P. Wróbel – ul. Pukackiego nry nieparzyste od końca
5. Ks. A. Kraska – Ratusz i Rynek nr 20 do 26
 

Sobota, 21 stycznia – od godz. 10.00
5. Ks. D. Zarębski – ul. Ks. Ogrodowskiego nr parzyste od początku
6. Ks. P. Wróbel – ul. Ks. Ogrodowskiego nr nieparzyste od początku
1. Ks. A. Kraska – ul. Wspólna i Spacerowa
2. Ks. A. Gendera – ul. Glinki, Sportowa, Wiśniowa`
 

Poniedziałek, 23 stycznia od 15.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Kościuszki od końca i ul. Piekarska
2. Ks. A. Gendera – ul. Kamienna od końca i ul. Sosnowa
3. Ks. A. Kraska – ul. Beskidzka i ul. Tatrzańska
4. Ks. D. Zarębski – Rynek nr 33 do 27

 

Wtorek, 24 stycznia, od godz. 15.00
1. Ks. A. Kraska – ul. Krótka, Studzienna i Nowa
2. Ks. D. Zarębski – ul. Poboczna i Spichrzowa
7. Ks. P. Wróbel – ul. Promienista od początku

 

Środa, 25 stycznia, od godz. 15.00
1. Ks. P. Wróbel – ul. Więźniów Politycznych nry parzyste od końca
2. Ks. A. Kraska – ul. Kobierska i ul. Więźniów Politycznych nry nieparzyste od końca
3. Ks. D. Zarębski – ul. Więźniów Politycznych nr 1-17a oraz nr 10-16
4. Ks. A. Gendera – ul. Zielona od końca
 

Czwartek, 26 stycznia, od godz. 15.00
1. Ks. A. Kraska – ul. Raszkowska od początku do nr 31
2. Ks. D. Zarębski – ul. Raszkowska od końca do nr 33

 




Msze święte

Niedziela: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 20.00

Dni powszednie: 6.30, 8.00, 18.30

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 8.30 do 18.30; niedzile i święta od 13.00 do 16.00
 

Spowiedź święta

W godzinach Mszy św. 

soboty od 16.00 do 17.00
pierwszy czwartek miesiąca od 18.00 do 19.00

pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: poniedziałek - 9.00-12.00
i 16.00-17.00; 19.00 (dla narzeczonych)
wtorek - sobota 9.00-12.00

 

Komentarz do Ewangelii

 

Caritas

Specjalistyczne łóżka, wózki inwalidzkie i chodziki są do wypożyczenia w godzinach urzędowania biura parafialnego -

od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do 12.00.

 

Indywidualne umówienie terminu i godziny odbioru sprzętu - tel. nr 62 725 29 03 (biuro parafialne).